Extreem koud water: dé kans om in open water te zwemmen

11 jan , 18:46 Sport
02EN IJszwemmen1
Foto: eigen foto

Zo'n 9 jaar terug werd er in Ermelo een club opgericht die graag in open water mag zwemmen. Het liefst in koud water. Dat geeft immers de grootste kick. Vandaag, zondag 11 januari, gingen 6 mensen van de groep wellicht de grootste uitdaging aan; zwemmen in het Veluwemeer. Een spontane actie zo vertelden ze. En dat terwijl het water ijs- en ijskoud was. Zo koud zelfs dat er eerst wakken moesten worden gehakt om het water in te kunnen.

Met eigen foto's.

Nog nooit meegemaakt
Henriëtte de Jonge heeft in de 6 jaar dat ze bij de club hoort nog nooit deze extreme kou meegemaakt. Ze vertelt: "De gevoelstemperatuur was vanmorgen -12°! Dus, of er nu ijs, sneeuw of hagel ligt of valt: wij laten ons door niets tegenhouden!"

Populair
Koudwaterzwemmen is wat dat betreft populairder dan ooit denkt ze. "Dat is bij ons in Ermelo goed te merken. Ons openwater zwemclubje met 20 mensen, verzamelt zich drie keer per week, op woensdag-, vrijdag- en zondagochtend, voor hun vaste zwem- of dipmoment. Volgens ons is het de manier om je weerstand te verhogen en je hoofd volledig leeg te maken.

Mooie vriendschappen
Het is één van de weinige momenten dat je nergens anders aan denkt en dus even los van alles bent. Door dit samen te doen voelen we verbinding en ontstaan er mooie vriendschappen. De gezelligheid zorgt voor nog meer plezier. Het bewijs, zijn onze foto's van vanmorgen!"

Belangstelling?
Belangstelling voor het koudwaterzwemmen? Neem dan contact op met:
Iris van Aurich
06 1139 7949

02EN IJszwemmen2
02EN IJszwemmen3
02EN IJszwemmen4