Werken als zelfstandige wordt onmogelijk gemaakt

24 dec 2014, 19:53Zakelijk
52en jan betten
Betten Budgetcoach
Het werken als zelfstandige wordt in de gemeente Ermelo onmogelijk gemaakt.
Dat vindt Jan Betten van Betten Budgetcoach . Hij reageert daarmee op de berichtgeving van Stichting SchuldHulpmaatje Ermelo, die van de gemeente Ermelo en het Rabobank Randmeren StumuleringsFonds Ermelo een financiële bijdrage kreeg voor bijscholing en opleiding van schuldhulpmaatjes. De Stichting SHME is in 2013 opgericht op initiatief van het Diaconaal Platform en werkt met vrijwilligers.
Jan Betten: Met de steeds toenemende werkloosheid wordt er vanuit overheidswege voortdurend op gehamerd om in deze moeilijke tijd eigen initiatieven te nemen. Dus het werken als ZZP-er is daar een van de vele voorbeelden van, maar nu komt er echter een groot probleem om de hoek kijken. Men mag verwachten dat de lokale overheid en bedrijven dan in zee gaan met deze mensen om ze zodoende een boterham te laten verdienen. Maar nee hoor, wat gaat er gebeuren, de gemeentelijke overheid gaat vrijwillige instanties belonen met een subsidie om mensen op te leiden om het werk te gaan doen wat eigenlijk bij professionele mensen behoort.
Dan zijn er coöperaties die ook naar deze vrijwillige organisaties gaan om dezelfde vrijwilligers in te schakelen. Dit is maar een klein voorbeeld van hoe het niet moet, er zijn andere zaken die door de overheid ook door ZZP uitbesteed kunnen worden. Nu worden dure mensen ingehuurd van buiten af voor werk wat ook door mensen uit de gemeente gedaan kan worden. Het lijkt mij verstandig om alle zaken die vanuit de gemeente gedaan moeten worden eerst bij de lokale mensen neer te leggen in plaats mensen in te huren van buitenaf. Een opdrachten site vanuit de gemeente voor de plaatselijke ondernemer is misschien een idee, ook opdrachten die nu naar vrijwilligers gaan eerst aanbieden bij de plaatselijke ondernemer.
Gebeurt dit niet dan zullen vele ZZP straks in de bijstand terecht komen en dan moet de gemeente alsnog de kosten op zich nemen, dan kan de gemeente beter deze groep mensen meer werk gunnen dan snijd het mes aan twee kanten.
[adrotate banner="8"]
loading

Loading articles...

Loading