Schakers VSG Ermelo strijden in de laatste ronde van Osbo competitie

08 apr 2017, 19:23 Sport
14en vsgo1
Wim Jongejan

Op vrijdag 31 maart moest het tweede team van het Veluws Schaakgenootschap Ermelo (VSG) naar Apeldoorn voor de eindronde in klasse 2B in de Osbo competitie.

Met fotoreeks

Gelijk op achterstand

Eén speler kwam niet opdagen en dat zette het team gelijk op achterstand. Van het jeugdteam van de Schaakmaat was al bekend dat zij sterke spelers hadden en dat bleek ook. Vecht, Geitenbeek en Ter Meer verloren. Van Setten won op de klok, Jongejan en Bosch wonnen eveneens en Wolters maakte er in uiterste tijdnood remise van. Aldus verloren met 3,5-4,5. Gelukkig geen degradatie want de 5 matchpunten waren genoeg voor de 5e plaats in de poule.

Het is gedaan!

Dezelfde avond toog het vierde team naar Veenendaal voor de laatste wedstrijd, dit keer tegen de koploper, het derde team van Rhenen. Op het eerste bord kreeg Wattez te maken met tijdnood. Het bizarre was dat zowel de tegenspeler als de arbiter tegelijkertijd riepen: het is gedaan! Dat mag een arbiter helemaal niet doen, maar vooruit, Wattez maakte er geen punt van. Schulz snoepte de tegenstander een stuk af na een fout en dat was winnend. Vroegindeweij had het zwaar maar wist in een ogenschijnlijk verloren partij het tij te keren met een paardoffer, wat 15 zetten later tot remise leidde, wegens een matdreiging met herhaling van zetten. Warti Miedema speelde iets te gretig en dat kostte haar de partij. Aldus eindigde het in 1,5-2,5. Niet getreurd, want VSG-4 eindigde toch als tweede in de poule van klasse 4D.

Team 3

Het derde team speelde op dinsdag daarna uit tegen de Zeven Pionnen 2 en verloor met 4-2 maar boekte feitelijk ook geen slecht resultaat door te eindigen op de derde plaats in poule 3A. Alleen Van Dalen won de partij en Sparling en Ferwerda maakten remise.

Team 1

Het eerste team speelde uit op vrijdagavond 7 april tegen Wageningen 4. Bij aanvang van de slotronde in 1ste klasse A konden nog drie teams kampioen worden; SV Apeldoorn stond eerste en had de beste kansen. Zutphen stond tweede en kon alleen kampioen worden wanneer ze zelf zouden winnen en Apeldoorn verliezen. VSG 1 kwam in de laatste competitieronde uit tegen Apeldoorn; bij winst van VSG en remise of verlies van Zutphen zouden de Ermeloërs kampioen worden. Het scenario voor een bloedstollende eindronde was geschreven. Aan het eind van de avond bleek dat VSG een half bordpuntje tekort kwam om kampioen te worden. De wedstrijd tegen koploper SV Apeldoorn eindigde in 4-4. De titel kwam hierdoor voor de Apeldoorners aan een zijden draadje te hangen. Omdat runner-up Zutphen ook 4-4 speelde tegen ZZS!, werden ze toch kampioen. Boterenbrood, Keijer en De Graaf wonnen hun partij, De Hoop en Lambrechts speelden remise.

Overmoedig

Sape Westra en Ernst Keijer speelde op de clubavond nog een inhaalronde voor de kampioensgroep. Lange tijd stond Sape ogenschijnlijk beter maar om door te breken offerde hij en dat bleek te overmoedig. Keijer ging er uiteindelijk met de winst vandoor.