Sape Westra schaakt zich tot keizer bij VSG Ermelo

11 mei 2018, 11:29 Sport
19en vsgk1
Piethein

In de laatste ronde van de interne Keizercompetitie van het Veluws Schaakgenootschap dinsdagavond 8 mei, had favoriet Sape Westra het lastig tegen Ralf van den Burg.

Met fotoreeks door Piethein.

Grootmeesterniveau

Hij kwam terecht in een moeilijk toreneindspel, dat op grootmeesterniveau waarschijnlijk verloren zou zijn, maar op VSG-niveau door Westra remise gehouden werd en hem de winst opleverde in de Keizercompetitie.

Kopgroep

In de Kopgroep werd Henri Bosch tweede en Cor Petersen derde. In de middengroep wist jeugdlid Olaf Vlieger, ondanks verlies tegen Lunek, toch de eerste positie te pakken. Marco ter Meer werd hier tweede en Ronald Bieringa derde. Routinier Wim Viets werd eerste in de staartgroep, gevolgd door Hans Licher en Kees Ferwerda.

Kampioensgroep

In de Kampioensgroep speelde West zich naar eremetaal door een overwinning op William Shakhverdian, die een zet uit zijn voorbereiding miste. Hoewel het in de Kampioensgroep alleen nog om des keizers baard gaat, is er toch nog enige spanning, want Bas West, Jan Lambrechts en Dirk Van Setten kunnen allen nog als tweede eindigen.

Massakamp

Dit zal worden bepaald in de partij tussen Van Setten en Lambrechts, die naast een massakamp tussen de Combinatie uit Harderwijk en het Veluws Schaakgenootschap voor de clubavond van komende dinsdag op het programma staat.