
Scheidsrechtertjes in opleiding spelregelkennis in de praktijk.
Zeven jeugdige scheidsrechters in opleiding brachten zaterdag bij Dindoa hun spelregelkennis in de praktijk onder het toeziend oog van de ervaren fluitist Margriet de With. Om het tekort aan scheidsrechters tegen te gaan, doen de A-junioren bij Dindoa allemaal een scheidsrechterscursus.
Deze zaterdag waren het Koen Grit, Robin de Veer, Marlon van Diest, Nienke Pot, Esmee Wouda, Saskia Lieman en Jeroen Schuurkamp, die een oefenpartijtje mochten fluiten. “Ze doen het leuk,” zo zei Margriet de With tevreden.
“Sommigen vinden het eng om voor een groep kinderen te staan, maar toch komen ze op zaterdag om hun oefenwedstrijden te fluiten. ’s Morgens spelen de jongste teams. Hoewel het lang niet altijd gemakkelijk is om jonge kinderen te fluiten, is dit toch de groep die de aspirant scheidsrechters de minste vrees inboezemt. ”
Sinds dit jaar zit De With in de scheidsrechterscommissie van de vereniging en heeft de begeleiding van de nieuwe scheidsrechters op zich genomen. Om het scheidsrechters tekort in te dammen, heeft het bestuur van CSV Dindoa de spelers van de A-junioren een verplichte scheidsrechters cursus opgelegd.
Vorig seizoen heeft selectiespeler en bondsscheidsrechter Edward Josee de spelers van de A-junioren een aantal avonden de spelregels van het korfbal uitgelegd. Daarbij stond natuurlijk vooral de rol van de scheidsrechter in het spotlicht. De avonden werden druk bezocht.
Scheidsrechter Josee bleek op een onderhoudende en humoristische wijze de regels te kunnen overbrengen.
Binnenkort worden weer scheidsrechtersavonden gehouden voor de B-junioren die dit jaar naar de A-teams zijn doorgestroomd. Ook nu zal Edward Josee de avonden verzorgen.