EFC'58 Ermelo ontsnapt na hectische slotfase aan degredatiegevaar

19 apr 2014, 21:01 Sport
jskeaft2s90arzbr06zfidnqc 16en fred van de loo

Thuisploeg moest met 10 man verder, na een gele kaart voor Joey Schuur.

EFC’58 is veilig na een 0-0 gelijkspel in de thuiswedstrijd tegen Hoevelaken, dat zich kan gaan richten op de nacompetitie. De Ermelose derdeklasser staat op de negende plaats van de ranglijst met 29 punten uit 24 duels en kan niet meer achterhaald worden door Oene en Teuge SP.

Vechten voor lijfsbehoud

Er stond een hoop spanning op de wedstrijd. EFC moest winnen om zeker te zijn van lijfsbehoud en Hoevelaken had 3 punten nodig om in de race te blijven voor het kampioenschap. In de eerste helft ging het spel snel op en neer, maar er vielen weinig uitgespeelde kansen te noteren.

Gelijk op

Vlak voor rust zag scheidsrechter Bosch een handsbal op de doellijn van Hoevelaken over het hoofd. Even later had de thuisploeg geluk met een bal die rakelings over ging. Ook in de tweede helft was het een gelijkopgaande strijd. EFC kwam rond de 75e minuut tweemaal goed weg met een bal op de paal en een schot voorlangs.

Bal op de stip

In een hectische slotfase schoot Paul van Prehn oog in oog met Hoevelaken keeper Mick Bosch rakelings over. De thuisploeg moest met 10 man verder, nadat Joey Schuur zijn tweede gele kaart had gekregen. In de laatste minuut werd ‘man of the match’ Paul van Prehn ‘binnen de zestien’ onderuit gehaald en ging de bal op de stip.

Mis

Keeper Mike Bosch bleef zeuren over de plaats waar Fred van Loo de bal had neergelegd en ook scheidsrechter Bosch bemoeide zich ermee. De penaltynemer was blijkbaar zodanig uit zijn concentratie gehaald, dat hij naast schoot en daarmee een uitgelezen kans miste om zijn ploeg, tegen de verhouding in, de winst te bezorgen.

EFC, dat komende zaterdag vrij is, speelt op zaterdag 3 mei de derby in en tegen Hulshorst, dat na de 3-0 nederlaag tegen koploper Terschuurse Boys de punten nog hard nodig heeft om uit de degradatiezone te blijven. De Ermeloërs wonnen de thuiswedstrijd met 2-1.