Winnend Dindoa Ermelo stevent met Exakwa af op kampioenstitel

29 apr 2018, 13:19 Sport
17en dindoaa
Henk ter Haar

Dindoa heeft zaterdag 28 april in Enschede na een moeizame eerste helft met 15-21 gewonnen van DOS WK. Ook concurrent Exakwa won, dus blijft het een nek-aan-nek race tussen beide ploegen, die de eerste plaats delen. Het onderling resultaat is in het voordeel van Dindoa, dat op zaterdag 12 mei de volgende wedstrijd speelt tegen TOP in Vroomshoop.

Stug en moeizaam

Dindoa onderschatte de Tukkers niet, want het had thuis ook moeizaam gewonnen van de nummer drie op de ranglijst. De eerste helft verliep stug en moeizaam voor de gasten. Door een vrije worp van Ellen Haverkamp kwam Dindoa op voorsprong, maar Dos wist in dezelfde minuut de gelijkmaker aan te tekenen.

Het lukte de Ermeloërs niet om meer dan twee punten los te komen van de thuisploeg, die de stand steeds weer gelijk te trekken tot 9-9. Daarna liep Dindoa via een strafworp en vrije worp uit naar een 9-11 ruststand. De tweede helft was duidelijk voor ploeg uit Ermelo.

Voorsprong

Trainer Evert Houtriet had in de eerste helft al Bjarne Sinneker ingebracht en Jorik Velgersdijk verhuisd naar het andere vak. Deze verandering had een positief effect op het spel van de bezoekers. Al snel liepen de Blauwwitters uit naar een 11-18 voorsprong.

Dos wist nog iets terug te doen door binnen drie minuten driemaal op rij te scoren: 14-18. Lindsey Verheul stopte de inhaalrace van de ploeg uit Enschede met een afstandsschot, waarna Dindoa nog tweemaal doeltreffend was en daarmee de eindstand op 15-21 bepaalde. Nog drie wedstrijden winnen en het Ermelose kampioensfeest kan beginnen.

Doelpunten Dindoa:Saskia Lieman, 4, Lindsey Verheul, 4/ Jorik Velgersdijk 3, Ellen Haverkamp 3, Jonathan van der Beek, 2. Kasper Velgersdijk, 2, Bjarne Sinneker 2, Marlon Van Diest, 1.