Sinterklaas arriveert in Ermelo met zwarte pieten én met een zwart paard

16 nov 2019, 16:44Nieuws
46en fries0
Archief Grietje-Akke de Haas
Sinterklaas en zijn zwarte pieten zijn vandaag, zaterdag 16 november, feestelijk verwelkomd in Ermelo. Verbazing was er over het rijtuig waarin Sinterklaas en zijn hoofdpiet zaten, voortgetrokken door een zwart Fries paard. Een jochie in het publiek wist toch zeker dat hij op TV had gezien dat er een wit paard in de trein stond. "Dan hebben ze um zeker later zwart gespoten", verklaarde hij met kinderlogica de metamorfose.
Een zwarte piet wist te vertellen dat de schimmel van de Sint toch heus met pensioen is, vandaar het rijtuig met het prachtige Friese paard.
Met fotoreeks door Grietje-Akke de Haas.
Handenvol pepernoten
Traditiegetrouw vertrok Sinterklaas met zijn gevolg vanaf het parkeerplaats bij het Kerkelijk Centrum. Steeds meer kinderen met ouders en opa's en oma's verwelkomen de Sint daar. Om met hem en zijn pieten op de foto te gaan, een hand te schudden of vast de de handen vol te laten stoppen met pepernoten.
Veel publiek
Toen de stoet eenmaal richting het Raadhuisplein toog, stond er veel publiek langs de route. Op het Raadhuisplein zag iedereen halsreikend uit naar de komst van Sinterklaas. Hij werd officieel welkom geheten door de burgemeester André Baars. Ondertussen verzamelden de kinderen zich aan weerskanten van de Stationsstraat voor de intocht én de pepernoten.
loading

Loading articles...

Loading