
Koningsdag in Ermelo is op een regen-, sneeuw- en hagelbuitje na droog verlopen. Zelfs de zon scheen regelmatig uitbundig. Het was wel koud.
Met fotoreeks door Grietje-Akke de Haas
Door de weersvoorspellingen waren er veel lege plekken op de kleedjesmarkt. Maar de echte die-hards lieten zich niet kennen. Veel deelnemers hadden zich goed voorbereid. Zo verkochten verschillende hun waar vanuit een luxe uitgevoerde partytenten, waar bezoekers meteen een droog onderkomen hadden als ze werden verrast door een klein buitje. Met liters koffie, oranjebitter en dikke kleding hield iedereen zich warm.
Er werd op de kleedjesmarkt ook geld verdiend voor het goede doel. Voor de werkvakantie naar Oeganda bijvoorbeeld, een initiatief van de Immanuelkerk en Maranathakerk, klikHIERvoor eerdere berichtgeving.De acties om zoveel mogelijk geld op te brengen lopen voorspoedig. Het streefbedrag is namelijk 40.000 euro, en de geldmeter staat inmiddels op 36.000 euro. De groep van 14 jongeren en 4 begeleiders vertrekken 9 juli naar Oeganda om 28 juli weer terug te keren.
Hoewel minder dan voorgaande jaren verdienden toch een paar kinderen een centje bij als straatmuzikant. De 6-jarige Bram bijvoorbeeld op zijn viool. "Hij is er helemaal weg van", vertelde zijn vader, "sinds hij een keer vioolmuziek op de radio hoorde. Als hij 's ochtends opstaat pakt hij meteen zijn viool. Hij krijgt ook les van Geraldine Ligtermoet, een hele lieve lerares."
Veel belangstelling trok een in bikini geklede jonge man. Wie maar wilde mocht hem voor een euro nat gooien met in water gedrenkte sponzen. "Die is morgen hartstikke ziek", lachte een omstander.












