Excelsior leert schooljeugd op koper blazen

28 apr 2015, 10:45 Nieuws
18en excelsior
Eigen foto

Basisschoolleerlingen in aanraking brengen met muziek was de inzet van Cultuurkust en de Ermelose muziekverenigingen tijdens het Muziekfestijn dat afgelopen 17 februari in de Dialoog plaatsvond. Het vervolg op deze eerste kennismaking met muziek nam Harmonieorkest Excelsior Ermelo graag voor haar rekening. De Ermelose muziekvereniging bood basisschoolleerlingen de mogelijkheid in zes weken een koperinstrument te leren bespelen.

“Een succesvol concept”, aldus voorzitter Claudia Rikkers. “Excelsior is al jaren druk om muziek dichterbij de jeugd te brengen. Dit doen we door middel van muziekprojecten op scholen in Ermelo en omgeving alsook het organiseren van open repetities bij onze verschillende orkesten waar iedereen zelf kan horen en uitproberen hoe het is om een muziekinstrument te bespelen. Het is fijn om te merken dat onze inzet voor meer muziek onder de jeugd zijn vruchten begint af te werpen. Als vereniging laten we qua aantal jeugdleden al jaren een stijgende lijn zien.

Wel constateren we dat het spelen van een instrument voor veel mensen een onbekend terrein is en onbekend maakt onbemind. Door zelf op een actieve wijze te laten zien hoe leuk het is om samen muziek te maken, weten gelukkig jaarlijks veel nieuwe leden de weg naar Excelsior te vinden.”

Muziekfestijn

“Het vervolg op het Muziekfestijn is een goed voorbeeld van een project waar we actief mee bezig zijn. Gedurende zes weken hebben de deelnemers kunnen ervaren hoe het is om trompet of cornet te spelen. Voor de deelnemende kinderen een hele uitdaging”, verzekert de voorzitter. “Zo leren ze hoe ze hun adem moeten gebruiken om de juiste toon uit het instrument te krijgen maar leren ze ook over de verschillende muzieknoten die in het notenschrift worden gebruikt.” De deelnemers hebben hun zesweekse project afgelopen donderdag afgesloten met een optreden bij het leerlingenorkest van Excelsior. “Zo kunnen ze meteen ervaren hoe het is om deel uit te maken van het orkest. Met de aanwijzingen van de dirigent konden ze al goed meeblazen met de andere muzikanten uit het orkest. En uiteraard hebben alle deelnemers een oorkonde ontvangen voor hun prestatie”, aldus Rikkers.

Voor meer informatie over Harmonieorkest Excelsior Ermelo: excelsiorermelo.nl


Banner That's it 300x125