'Een beetje ouwehoeren, dat is ook Oogstfeest Ermelo'

18 aug 2018, 20:29 Nieuws
33en oogf6
Grietje-Akke de Haas

Het begint een beetje op te vallen, een paar mannelijke vrijwilligers die voor het Oogstfeest Ermelo het boerenleven van weleer uitbeelden. Echt ieder jaar tref je ze op dezelfde plek aan; handen in de zakken en maar kleppen met elkaar. 'Moet er niet geploegd worden mannen?'.

Ze grijnsden breeduit: "Zo nu en dan moeten we ook een beetje met elkaar ouwehoeren, dat is ook Oogstfeest Ermelo."

Met fotoreeks door Grietje-Akke de Haas

Nóg meer publiek

Als vanouds was het weer erg druk bij Eibert Kuiper op het erf aan de Oude Nijkerkerweg 21 waar het Oogstfeest zaterdag 18 augustus plaatsvond. Henk Bakker van de organisatie verbaasde zich: "Het lijkt wel of er nóg meer publiek is dan voorgaande jaren. Ook wat deelname van oude tractoren betreft, dit jaar hebben we er zelfs 170 die meedoen."

Drúk

Rikkert Vliek van Vliek Tweewielers aan de Groeneweg paradeerde erg tevreden over het terrein. "Wij staan hier weer met een kraam. Eigenlijk hebben onze spullen niets van doen met het oogstfeest, maar druk dat we het hebben met de verkoop."

Bijkletsen over klompen

Naast alle activiteiten is elkaar ontmoeten het succes van het Oogstfeest. Even lekker bijkletsen over de meest uiteenlopende onderwerpen, klompen bijvoorbeeld. "Op het Oogstfeest moet je klompen dragen", beweerde Jan van Rooijen tegen Kosse Jonker. "Ik heb wel hele speciale. Ze zien er echt uit, of niet soms", trok Van Rooijen ze uit om ze aan Jonker te laten zien en voelen. "Maar ze zijn van een soort rubberachtig materiaal, dus heel flexibel. Ze dragen heel erg licht en ik heb nooit geen blaren. Ook zijn ze niet kapot te krijgen. Je kan ze kopen bij de Oude Meul, naast bakkerij van Bentum."

Prominent

Oud-veearts Jan Togtema was ook van de partij, maar eigenlijk ook niet. Hendrika Dorrestijn van pompoenenkwekerij De Kapershoeve lachte smakelijk om haar eigen grap. Fysiek was Togtema er namelijk niet. Maar zijn lachende gezicht prijkte prominent op de foto die Hendrika vorig jaar had gemaakt, en maakte meteen reclame voor de heerlijkste soep die van pompoenen valt te maken.

Tekeer achter kramen

Ruim baan moest regelmatig worden gemaakt voor twee bolderkarren die elk werd voortgeduwd door Tineke en Rita en Ria en Gonnie. De duo's maakten drie rondes á anderhalf uur op de dag om alle kraamhouders te voorzien van gratis koffie en thee of fris, als service 'van de zaak'. "Nee hoor, niets met alcohol erin", bezwoer Tineke, "dan gaat het er straks zo tekeer achter de kramen."