Woensdag Prikdag! ErikPrikt ...onzekerheid:  "We waren toch bíjna de besten van de wereld?

10 sep 2014, 15:50ErikPrikt
c6fbfpiub0hwr8qlxtzifs9up 37en erikprikt
De sleutel om steviger in je schoenen te staan ben je zelf... de wekelijkse tip van Erik Slagt.
ErikPrikt... onzekerheid

Nederland is in verwarring: we waren toch bíjna de besten van de wereld? Hoe kon het dan dinsdagavond in Praag zo mis gaan, met slap voetbal, onzekere breedtepassjes en in de laatste minuut verliezen?
Misschien herken je dit wel: je vindt jezelf vaak beter dan anderen. Je bent een nettere burger dan de buren, je kan beter autorijden dan die andere weggebruikers... En als je een paar complimentjes krijgt denk je écht dat je geweldig bent. Maar diep van binnen weet je wel dat je geen supermens bent en dat je nog veel moet leren. Daar knaagt toch de twijfel, je zelfvertrouwen is niet zo groot. Wat als anderen je door hebben en je niet zo goed vinden? Als je daar bang voor bent, kan je zomaar ineens slecht presteren.
Fantasieën
Die onzekerheid komt voort uit je fantasieën over hoe anderen naar je kijken en over je oordelen. Je denkt steeds: Doe ik het wel goed? Waarderen ze mijn kwaliteiten wel voldoende? Had ik het anders moeten doen? Of je medemensen echt zo op je letten is nog maar de vraag. Denk je echt dat ze jou zo belangrijk vinden, dat ze zich bezig houden met hoe jij het doet? Ze hebben wel wat anders aan hun hoofd, ze zijn namelijk erg bezig met zichzelf. En ze maken zich dezelfde zorgen als jij!
Optimale prestaties
Laat je daarom niet verlammen door onnodige twijfel aan je kwaliteiten. Nee, laat je stimuleren door je onzekerheid. Je hebt net als iedereen behoefte aan bevestiging en complimenten en daarom wil je je taken zo goed mogelijk uitvoeren. Je onzekerheid is dan de drijvende kracht achter je ontwikkeling, en zet je aan tot optimale prestaties. Zo maak je van je nadeel je voordeel. Blijf wel realistisch en stap niet in de valkuil van het perfectionisme. Stop op tijd: goed is goed genoeg , dat is zeker.
Erik Slagt
Ermeloër Erik Slagt coacht mensen die ‘een beetje vastlopen’ in hun persoonlijke ontwikkeling. Motto: er is altijd meer ruimte dan je denkt.
Zie ook:
loading

Loading articles...

Loading