The Travel Club Ermelo weet mooie bestemmingen voor je vakantiegeld

08 jun 2016, 16:43 Zakelijk
23en vg2
The Travel Club Ermelo

Wacht je op een leuke last minute reis om je vakantiegeld aan te besteden, of zoek je juist een bijzondere bestemming om vakantie te vieren? Informeer dan bij Therèse van Eck, zelfstandig reisadviseur in Ermelo van reisbureauketen The Travel Club.

Met fotoreeks

Therèse weet namelijk wel raad met je vakantiegeld. Voor het actuele aanbod van last minute reizen adviseert zij liefhebbers regelmatig een kijkje te nemen op haar persoonlijkewebsite. Daarnaast tipt Therèse liefhebbers van vakantie vieren graag over een aantal romantische, enerverende en bijzondere bestemmingen. Wat veelal een combinatie is van luieren op het strand en iets van de cultuur en historie opsnuiven. De reisduur kan variëren van een weekend tot meerdere weken.

Amalfikust

Wat te denken bijvoorbeeld van Sorrento, de uitvalsbasis voor vele uitstapjes aan de Amalfikust in Italië om alle bijzonder plekjes te bezoeken in de buurt. Een verblijf in Sorrento staat voor Therèse onder meer synoniem voor een romantisch moment op een terras nippend aan een frisse limoncello - dé Italiaanse citroenlikeur bij uitstek - om te genieten van elkaar, het aangename klimaat en het uitzicht.

Je vakantie doorbrengen aan de Amalfikust is sowieso een must voor liefhebbers van de Italiaanse sfeer. Dat geldt voor de authentieke Italiaanse hotels tot de zogenaamde boutique hotels; kleinschalige accommodaties met een sfeervolle, charmante en intieme service. Boutique hotels zijn vaak gevestigd in omgebouwde herenhuizen, kasteeltjes en kloosters, waardoor zij een uniek karakter uitstralen en je vakantie een extra dimensie geven. Daarnaast staat de Amalfikust bekend om zijn adembenemende kustlijn, met onder meer de op kliffen gelegen pittoreske stadjes waar je in de trattoria's kan genieten van de regionale keuken.

Overigens heeft de kustlijn aan de Middellandse Zee nog veel meer bezienswaardigheden in petto voor de liefhebbers van kunst en cultuur. Een verblijf in Sorrento valt namelijk ook prima te combineren met een bezoek aan Napels, Pompeii, Rome of Pisa. Lekker luieren aan het strand kan ook: "Al zijn het voornamelijk wat kleinere strandjes in de mooie baaien of maak gebruik van de vele zonne-stijgers. De limoncello smaakt er net zo goed", weet Therèse uit ervaring.

Portugal

Van een andere orde maar net zo goed één van de top-bestemmingen in het reisaanbod van Therèse is het Noorden van Portugal, te bereiken met eigen vervoer of vliegtuig. Therèse tipt onder meer een 'portje' te drinken in Porto. Als havenstad is Porto is vooral bekend als herkomstplaats van port(o)wijn, die tegenover de stad op de zuidoever van de rivier de Douro wordt gelagerd. Een trip langs de Dourovallei hoort hier vanzelfsprekend bij. "Hier wordt wijn verbouwd en wordt niet voor niets de Moezel van Portugal genoemd, zo mooi is het daar.”

Wie iets meer tijd heeft zou volgens Therèse verder moeten reizen naar de Zuidkust van Portugal; oftewel de Algarve. Het gaat om een prachtig vakantiegebied met maar liefst een kustlijn van 170 kilometer lang, met prachtige kleine baaitjes, brede zandstranden en schitterende natuurgebieden. De streek maakt furore met zijn Vino Verde. Een lichte en frisse witte wijn volgens Therèse, met een groenige gloed, die heerlijk smaakt bij lokale gerechten als kip piri piri en tonijn en sardientjes.

Ibiza en meer

Wie van trendy, hip, flaneren en uitgaan houdt moet op Ibiza zijn; het Spaanse eiland in de Middellandse Zee. Met de exclusieve beachclubs waar zien en gezien worden het motto is, tot aan de rustige typisch Spaanse dorpjes en verborgen haciënda's voor bijzondere overnachtingen.

Gezinnen met kleine kinderen zijn volgens Therèse ook op hun plek op het zonovergoten Menorca, één van de eilanden onder Mallorca. "Menorca noemen ze vaak het buggy-eiland omdat het zo kindvriendelijk is. De zandstranden van Menorca lopen bijvoorbeeld heel geleidelijk af in zee, en er is geen onderstroming, eb of vloed.” Ondernemende gezinnen tipt Therèse een dagtrip naar Formentera, het kleinste bewoonde eiland op ongeveer 7 kilometer ten zuiden Ibiza. Ook een trip met een catamaran behoort tot één van de avontuurlijke mogelijkheden of snorkelen en duiken. "De kleur van het zeewater is fenomenaal; echt net zo blauw als in de Caribbean", verzekert Therèse.

Puerto Rico

Een ander juweel van een eiland is Puerto Rico meent Therèse. Dit eiland ligt in de Caribische Zee (Noord-Amerika). Puerto Rico biedt de vakantieganger ongekende en verrassende mogelijkheden, een werkelijk schitterende natuur en cultuurhistorie, overgoten met een flinke scheut Latin-cultuur saus. "De jungle, watervallen, stranden, regenwouden tot kale vlaktes, waar kom je dat allemaal tegen op één eiland. Bovendien vallen alle bezienswaardigheden op een heel veilige manier met een auto te ontdekken.” De Latin-cultuur is onmiskenbaar aanwezig op het eiland. "Zie jij jezelf al genieten van een mojito; een cocktail met rum, limoensap, rietsuiker, spuitwater en munt met veel ijs, terwijl Ricky Martin op de achtergrond speelt?"

Voor alle informatie: Therèse van Eck: 06-52427742, [email protected] enwebsite


Banner The Travel Club (300 X 125)