Winst voor Ermelose koppels bij 53ste Wielerronde van Horst & Telgt

02 jul , 20:58Sport
27EN WREK1
Foto: Wim Balke
De Ermelose koppels Frederiek Schreurs / Aron Scheurs en Antje de Bruijne / Daniël de Bruijne.
Matthieu Hollaar heeft op woensdagavond 1 juli 2026 de 53e editie van de Ronde van Horst & Telgt op zijn naam geschreven bij de Elite-renners en Beloften. Het Wielerevenement begon met een nieuw onderdeel, de Koppelkoers voor de Funklasse / recreanten met veel deelnemers uit de regio.
Van Bram Burggraaff. Fotoserie: Wim Balke.
Hele geslaagde avond
Jetty Koops, lid van het organiserende comité Wielerronde Horst & Telgt, kijkt tevreden terug: “Het was een hele geslaagde avond. Ideale weersomstandigheden met ruim 20 graden en veel zon. Ondanks de concurrentie van het WK voetbal waren er veel toeschouwers, die langs het parcours rond de Zeeweg en in de bezoekerstent voor een uitstekende sfeer zorgden.’’
De Ronde van Horst & Telgt heeft 64 sponsoren voornamelijk uit Ermelo en directe omgeving. Veel ondernemers hadden er weer een gezellig bedrijfsuitje van gemaakt en konden met hun personeel vanuit de tent op de Zeeweg, die ook toegankelijk was voor de andere toeschouwers, de koers goed volgen en genieten van een hapje en drankje.
Koppeltijdrit
Het wielerevenement begon om 18.00 uur met een Koppeltijdrit over zes ronden van 1500 meter voor de Funklasse / Recreanten. Er hadden zich 22 koppels met 44 renners ingeschreven die in drie categorieën de strijd met elkaar aangingen.
Hoofdwedstrijd
Om 20.00 uur was de start van de Hoofdwedstrijd voor Elite-renners zonder contract en de Beloften. In een koers van 60 ronden over 80 kilometer werd door de 43 deelnemers volop strijd geleverd. Er waren weer spannende tussensprints, demarrages en ontsnappingen.
De overwinning ging uiteindelijk naar Matthieu Hollaar uit Heerenveen in een tijd van 1.39.13 uur. Hij versloeg in de sprint Patrick Bos uit Twello, die tweede werd. Jake Griffin uit Barneveld van de organiserende Wielervereniging De IJsselstreek, eindigde op de derde plaats.
De uitslag telt mee voor het Veluweklassement, dat bestaat uit 7 wedstrijden op de Veluwe. Koploper is Patrick Bos, die in Ermelo als tweede over de finish kwam. Er volgen nog drie wedstrijden: De Ronde van Epe op 8 juli, de Ronde van Elspeet op 22 juli en de Finaleronde van Nunspeet op 26 augustus 2026.
Uitslagen Koppeltijdrit met winst voor Ermelose koppels
Bij de Koppeltijdrit ging de winst in de categorie mannen naar het koppel Hans Willems / Marco Roelofs in een tijd van 10.13 minuten. Het koppel Theo Kalsbeek / Alwin Snippe eindigde op de tweede plaats in 10.42 minuten. De derde plaats was voor het koppel Jan Willem Kronenman / Brand van Rijn in 10.52 minuten.
De categorie man/vrouw werd gewonnen door het het Ermelose koppel Frederiek Schreurs / Aron Scheurs in een tijd van 11.14 minuten. Op de tweede plaats eindigde het eveneens uit Ermelo afkomstige koppel Antje de Bruijne / Daniël de Bruijne in 11.45 minuten.
De overwinning in de categorie licentiehouders ging naar het koppel Max Holstege / Hidde Brouwers in een tijd van 9.54 minuten. Het koppel Renger Werrie / Rinus Mijnten eindigde op de tweede plaats in 10.05 minuten. De derde plaats was voor het koppel Hans Mollema / Thijs Lasseur in 10.06 minuten.
27EN WREK4
27EN WREK11
27EN WREK2
27EN WREK3
27EN WREK5
27EN WREK6
27EN WREK7
27EN WREK8
27EN WREK9
27EN WREK10
loading

Loading articles...

Loading