
De 23ste editie van de Internationale Flowercup trampolinespringen werd afgelopen weekend gehouden in Sportcentrum de Bloemhof te Aalsmeer. Er waren honderden deelnemers in 10 verschillende categorieën uit 18 landen, waaronder 11 trampolinespringsters van GV Sparta Ermelo.
In de open categorie Women II was dé verrassing van de dag de 18-jarige Tamar Foppen. In een deelnemersveld van bijna 70 springers wist zij zich als de nummer drie te plaatsen voor de finale (beste 8 springers). Daar sprong ze haar beste oefening, waardoor ze geheel onverwacht de zilveren bokaal in ontvangst mocht nemen.
In dezelfde categorie eindigde Gina van den Brink op de 24e plaats op 0,2 punt gevolgd door Rhodé van den Brink op plaats 25. Savanna Bakker debuteerde met een 63e plaats.
Categorie Women I
In de categorie Women I eindigde Romee Pol op een mooie vijfde plaats in de finale. Zij sleepte tevens een ticket in de wacht voor de European Games. Met 96,2 punten bereikte ze de hoogte score van alle EG-kandidaten tot dusver. De 16-jarige Dani Mooibroek eindigde in dezelfde klasse op de 18e plaats, een prachtig debuut voor haar bij de senioren.
Categorie 15-16 jaar
In de categorie 15-16 jaar eindigde Tessa Boeve op de zestiende plaats, de op één na hoogste positie van een Nederlandse deelneemster. Haar zus Anke werd 26e in het eindklassement.
Categorie 13-14 jaar
In de categorie 13-14 jaar miste Eline Westhuis met een tiende plaats op een haar na de finale. Marilou van Iersel debuteerde met een 26e plaats.
Mooie opening
Al met al een mooie opening van het seizoen voor de trampolinespringsters van GV Sparta. Over twee weken zullen zij verder gaan met hun kwalificaties voor het Nederlands Kampioenschap en een aantal van hen zal daar tevens kwalificatierondes gaan springen voor het Wereld Kampioenschap in Tokyo.