Schakers VSG Ermelo overtroeven De Combinatie Harderwijk

17 mei 2018, 19:59 Sport
20en vsgh5
Piethein

De jaarlijkse ontmoeting tussen de schaakclubs uit Ermelo en Harderwijk vond afgelopen dinsdagavond 15 mei plaats in Echo’s Home ‘De Schakel’. Dit jaar was het Veluws Schaakgenootschap de gastheer.

Met fotoreeks door Piethein

Nadat VSG-voorzitter Westra de schakers welkom had geheten, kon de sportieve strijd beginnen. Er werd gespeeld aan 14 borden. De Combinatie uit Harderwijk nam dit seizoen met twee ploegen deel aan de OSBO-competitie.

Beide teams waren kampioen geworden, dus de VSG’ers waren gewaarschuwd. De borden aan de zijde van Ermelo werden bespeeld door een aantal spelers van de vijf teams die het Veluws Schaakgenootschap rijk is.

Voortvarend van start

De Ermelose schakers gingen voortvarend van start en na ruim een uur werden de eerste winstpunten genoteerd. Daarna was het de beurt aan De Combinatie. Halverwege de avond was de tussenstand 5,5 – 2,5 in het voordeel van VSG.

Tussensprint

Op de overige borden was de strijd nog volop gaande. Even leken de Harderwijkers een tussensprint te plaatsen en kwamen terug tot 5,5 – 4,5, maar dat was van korte duur. Aan het eind van de gezellige schaakavond ging de winst met 9-5 naar VSG.

Dat er echt gestreden was om de punten, bleek wel uit het feit dat slechts twee partijen remise werden. Voor De Combinatie haalden Van Veen, Korterink, Davitasjvilli en Visch een vol punt binnen.

De partijen Beerhuis – Wolters en Admiraal - Hagendijk eindigden in remise. Voor VSG werden de winstpunten behaald door Shakhverdian, Hiemstra, West, Sparling, Reijngoudt, Bleeker, Haout en Van den Broek.