
De derde ATB tocht van de Veluwse Wielervereniging Ermelo (VWV) trok zaterdag 10 december 949 deelnemers, een recordaantal bij de laatste tocht van het seizoen. Het was weer gezellig druk in clubhuis de Muzenhof, waar een mooie presentatie werd gegeven door Boonen Tweewielers.
Er waren de nieuwste hightech ATB fietsen te zien van 8000 euro en E-ATB fietsen van 4000 euro. Buiten vervingen Stephan Liefting en zijn monteur de nodige versleten remblokjes / binnenbanden en hielpen vele mensen bij andere problemen.
Schaatscoryfee
De inschrijving verliep zaterdagmorgen soepel en werd om 10.30 uur gesloten. De organisatoren zijn normaal gesproken niet dol op laatkomers, maar deze keer maakten zij graag een uitzondering, toen schaatscoryfee en televisieverslaggever Erwin Wennemars zich als 949 deelnemer inschreef.
Vrouwelijke deelnemers
Het VWV jeugdteam onder leiding van Frederike van ‘t Ende ging van ook start. Wat opviel, was de vele vrouwelijke deelnemers, want mountainbiken is al lang niet alleen een mannensport meer. Bij de verzorgingsposten onderweg werd men voorzien van thee, bouillon, sportdrank, krentenbollen en fruit.
Vroeg op de been
De routes waren goed uitgepijld en op de belangrijke punten zorgden verkeersregelaars voor een soepel en veilig verloop. Vele vrijwilligers van de Veluwse Wieler Vereniging waren weer vanaf ‘s morgens vroeg op de been om ook deze ATB-tocht tot een succes te maken.