FC Horst wint eerste duel om Gerrit van Dam Bokaal met monsterscore

21 aug 2024, 15:20 Sport
34en gbokaal
Archief Wim Balke

FC Horst heeft op dinsdag 20 augustus 2024 in de eerste wedstrijd van het toernooi om de Gerrit van Dam Bokaal met 8-1 gewonnen van SDCP (onder 23). Het andere duel tussen derdeklasser VVOP en vierdeklasser EFC’58 eindigde in een 5-0 overwinning voor de ploeg uit Voorthuizen.

Door Bram Burggraaff, foto: archief Wim Balke, fotobijschrift: Nick Zandstra scoort driemaal tegen SDCP O23.

Heer en meester
FC Horst was heer en meester tegen de jonge Puttense ploeg, wat resulteerde in een 6-1 voorsprong bij rust. De doelpuntenmakers bij de thuisploeg waren: Michel van Aggele (1-0), Nick Zandstra (2-1 en 3-1), Matijs Valstar (4-1 en 5-1) en Nick Zandstra (6-1). Koen van Leeuwen scoorde de 1-1 voor SDCP. In de tweede helft liep FC Horst uit naar 8-1, dankzij treffers van Marvin Hanenberg en Ronald Lok.

Veel toeschouwers
Ondanks het slechte weer waren er veel toeschouwers afgekomen op de negende editie van het toernooi ter nagedachtenis aan Gerrit van Dam die in 2009 overleed na een slopende ziekte. Er waren veel genodigden aanwezig, waardoor de ‘derde helft’ in een gezellige reünie-achtige sfeer verliep.

Alternatieve puntentelling
Het toernooi om de Gerrit van Dam Bokaal kent een alternatieve puntentelling, waarbij elk gescoord doelpunt een extra punt oplevert; een gele kaart kost een halve en een rode kaart een hele punt. Stand na de eerste ronde: 1. FC Horst, 11 punten. 2. VVOP, 8 punten. 3. SDCP (O23), 0 punten. 4. EFC’58, - 0,5 punt.

Zaterdag 24 augustus
Op zaterdag 24 augustus wordt het toernooi afgesloten met de wedstrijden FC Horst – VVOP en EFC’58 – SDCP (O23). Beide duels beginnen om 14.00 uur en worden gespeeld op sportpark ‘De Adelaar’ aan de Buitenbrinkweg te Ermelo. De toegang is gratis.