EFC’58 heeft zaterdag 26 maart in Biddinghuizen het inhaalduel tegen BAS verdiend met 0-1 gewonnen. De Ermelose derdeklasser steeg naar de zesde plaats van de ranglijst met 28 punten uit 20 duels.
Met fotoreeks door Ruben Willering
Na een gelijkopgaande beginfase creëerde EFC een licht veldoverwicht. Beide ploegen waren enkele malen dichtbij de openingstreffer. Na een half uur miste BAS een kans voor open doel. Aan de andere kant kopte Geert Jan Hoogteijling in de 37e minuut de bal rakelings naast. De rust ging in met de ‘spreekwoordelijke’ brilstand.
Na rust was het spelbeeld nagenoeg hetzelfde.Na bijna een uur moest Alex Lubbersen in actie komen. De EFC-doelman, die zijn ploeg eerder al had behoed voor een achterstand, verkleinde zijn goal goed, waardoor de spits van BAS een keuze moest maken en zijn stiftbal over de lat zag gaan.
Twee minuten later was het aan de andere kant wel raak.Een slim genomen vrije schop van Erik Prins kwam bij Paul van Prehn, die de bal hoog in de touwen roste: 0-1. Een beauty van een goal en een verdiende voorsprong voor EFC.
Een minuut na het doelpunt kreeg BAS opnieuw een goede schietkans, maar het ging net goed voor Ermelose ploeg, die in de thuiswedstrijd een 2-0 voorsprong weggaf. Zover kwam het deze keer niet, want de bezoekers bleven vrij gemakkelijk overeind.
Bas Eijssens kwam goed weg na een pittige overtredingop de rand van het strafschopgebied. De uitstekend leidende scheidsrechter voelde de wedstrijd, die sportief verliep, goed aan en deed het af met een gele kaart voor de EFC-speler.
EFC speelt zaterdag een uitwedstrijd tegen ESC.De ploeg uit Elburg won de laatste competitiewedstrijd tegen Otterlo met 2-1 en staat op de derde plaats met 33 punten uit 20 duels. De ploeg van trainer Paul Hartenberg heeft nog wat goed te maken, want de thuiswedstrijd werd met 0-3 verloren.