
DVS’33 Ermelo heeft na het teleurstellende 0-0 gelijkspel bij hekkensluiter WVF in Zwolle, de draad weer opgepakt door de thuiswedstrijd tegen Drachtster Boys met 4-1 te winnen.
De Ermelose ploeg blijft koploper in de hoofdklasse C met 35 punten uit 16 duels. Concurrent Harkemase Boys won de thuiswedstrijd tegen VVOG ook met 4-1.
DVS begon slecht aan de wedstrijden keek na zes minuten al tegen een achterstand aan. Doelman Daan Huiskamp gaf onnodig een ingooi weg, waarna Harvey Bischop in de kluts 0-1 scoorde voor Drachtster Boys. De vreugde bij de Friezen was echter van korte duur.
Enkele minuten na de openingstreffer legde scheidsrechter Boringa uit Leeuwarden de bal op de stip nadat DVS-spits Christian v.d. Kamp was gevloerd. De penalty werd moeiteloos benut door Maurice Ruiter: 1-1. Na ruim een kwartier kwamen de Friezen goed weg, toen ‘man of the match’ Jerrol Poot het doel op een haar na miste.
De thuisploeg ging de rust in met een voorsprong.In de extra tijd kwam een voorzet van Roald de Vries via Ali Akla voor de voeten van Daniël van Warven, die met een geplaatst schot voor 2-1 zorgde. In een matige tweede helft kon DVS aanvallend geen vuist meer maken.
Drachtster Boys miste een aantal goede kansen om langszij te komen. Het bleef ‘billenknijpen’ bij het thuispubliek tot in de 82e minuut de ban werd gebroken door Maurice de Ruiter, die na een Friese verdedigingsfout met een fraaie stiftbal de beslissende 3-1 scoorde voor DVS.
In de slotfaseliet de scheidsrechter een duidelijke handsbal ‘binnen de zestien’ onbestraft, maar legde in de laatste minuut de bal wel op de stip na een lichte overtreding in het Friese strafschopgebied. Het was wederom Maurice de Ruiter, die de penalty benutte en met zijn 15e seizoenstreffer voor de enigszins geflatteerde 4-1 eindstand zorgde.
DVS speelt komende zaterdag de lastige uitwedstrijd tegen Flevo Boys. De ploeg uit Emmeloord verloor afgelopen zaterdag met 2-0 bij Excelsior’31 en is gezakt naar de vijfde plaats van de ranglijst met 26 punten uit 15 duels. De Ermelose ploeg verloor de thuiswedstrijd in oktober 2014 met 0-1.
[adrotate banner="9"]