
De laatste wedstrijd van het jaar leverde Dindoa in de slotfase een zwaarbevochten 17-14 overwinning op.
Door de winst blijft de Ermelose ploeg stevig op de eerste plaats blijft staan. Pas enkele minuten voor het eindsignaal liep de thuisploeg weg van De Parabool uit Groningen.
Met Tim Engel in de gelederen voor de nog geblesseerde Joost Groen begon de thuisploeg goed aan de wedstrijd door in de eerste minuut een strafworp te benutten.
Daarna was het echter kommer en kwel aan Ermelose zijde. De Groningse studentenvereniging hield het Dindoa stevig in de tang, zodat het niet aan het eigen spelletje toe kon komen, wat zich vertaalde in een gelijkopgaande score. Na een 7-7 ruststand voltrok zich in de tweede helft hetzelfde scenario.
Het leek ook de stress van ‘het koploper zijn’ dat de Dindoa-ploeg parten speelde. Nadat de thuisploeg bij 9-8 even weer aan de goede kant van de score stond, deden de bezoekers er een schepje bovenop en liepen met drie treffers op rij uit naar 9-11 halverwege de tweede helft. Dindoa zette de achterstand om in een 14-12 voorsprong, maar de korfballers van De Parabool gaven zich nog niet gewonnen en knokten terug naar 14-14 drie minuten voor tijd.
Interim-coach Peter van Marle bracht Dian Schuurkamp en Bert Ruitenberg in het veld voor Doortje van de Belt en Joris Velgersdijk. Op de geweldsexplosie van de deze avond zeer productieve Roel van der Weide, die de bal binnen één minuut door de korf mikte, hadden de gasten echter geen antwoord meer. Met een vrije bal maakte Anne van de Glind uiteindelijk de 17-14 overwinning compleet.
Doelpunten Dindoa: Roel van der Weide 7, Doortje van de Belt 4, Anne van de Glind 3, Eveline de Vries, Tim Engel, Eline Odding.
Zaterdag 11 januari wordt de eerste wedstrijd van 2014 gespeeld in de Dindoa-hal tegen Oerterp; aanvang 19.40 uur.
Dindoa 2 won met 16-14 van koploper De Parabool 2. De ploeg van Mark te Brake trok in deze wedstrijd, waarin ook hard werd gevochten om de punten, aan het langste eind.
In een stampvolle Dindoa-hal speelde zich aan het eind van de middag de strijd af tussen Dindoa A1 en koploper De Meeuwen A1 uit Putten. Met een overduidelijke 20-12 overwinning nam de ploeg van Roel van de Belt de koppositie over tot grote vreugde van de vele Ermelose supporters.