Dindoa Ermelo is dankzij overwinning weer stap dichter bij kampioenschap

18 mei 2014, 14:37 Sport
r4idheb8nfhuh4tv5yc0fsd4p 21en dindoa1 1

Directe concurrent VEO wint ook, zodat de laatste competitiedag de beslissing moet brengen

Dindoa is dankzij een 19-15 overwinning op Regio’72 uit Vaassen weer een stap dichterbij het kampioenschap gekomen. Directe concurrent VEO won ook, zodat de laatste competitiedag de beslissing moet brengen. Dindoa speelt komende zaterdag in Nijverdal tegen NKC’51, aanvang 15.30 uur.

Trainer geschorst

In zijn laatste thuiswedstrijd als trainer van Dindoa maakte Gertjan Jansen nog enkele moeilijke momenten mee. Als coach kon hij de wedstrijd niet meemaken, omdat hij was geschorst. Vooral in de tweede helft wist hij zijn zenuwen nauwelijks in bedwang te houden.

Tien minuten lang stond zijn ploeg zelfs op achterstand en was het kampioenschap ver uit zicht. Het hekwerk langs het veld kreeg menige klap te verduren. Tien minuten voor tijd was echter de kou weer uit de lucht en stevende zijn ploeg, waarin Anne van de Glind met 9 treffers een glansrol vervulde, op de overwinning af.

Geen bal raakt de korf

Dindoa startte voortvarend en stond na 5 minuten met 5-2 voor. In het vervolg van de eerste helft wisten beide ploegen nog zesmaal de korf te vinden, zodat de stand bij rust 11-8 was in het voordeel van de thuisploeg. Het spel van het Dindoa-achttal oogde na de spelhervatting mat en geen bal raakte de korf.

De bezoekers roken hun kans en bogen in het eerste kwartier van de tweede helft de achterstand met vijf treffers op rij om in een 11-13 voorsprong. In tien zenuwslopende minuten zorgde Anne van de Glind dat haar ploeg weer langszij kwam (13-13).

Eindelijk op voorsprong

Dindoa kwam tien minuten voor tijd werd weer op een voorsprong, die in de slotfase alleen maar groter zou worden en uiteindelijk leidde tot de 19-15 winst. Doelpunten Dindoa: Anne van de Glind 9, Jorik Velgersdijk 3, Mark Bronkhorst 2, Doortje van de Belt 2, Tim Engel, Eveline de Vries, Roel van der Weide.

Overige uitslagen

Dindoa 2 is ondanks de 12-11 tegen Vitesse 2 uit Barendrecht nog niet zeker van handhaving in de reserve overgangsklasse. Zaterdag speelt de ploeg van Mark te Brake en Peter van Marle in de laatste wedstrijd tegen DVO 3. Dindoa A1 verloor met 15-25 van tegen DOS ’46 A1 en heeft nog twee wedstrijden te gaan om een plaats in de Hoofdklasse A-junioren voor volgend seizoen veilig te stellen.