Gistermiddag vond het Schaaksimultaan plaats in de Baanveger.
Twaalf schakers uit Ermelo en omgeving namen het op tegen Jan Lambrechts, één van de beste schakers binnen het Ermelo’s Veluws Schaakgenootschap (VSG). Bovendien schreef hij meerdere malen het Rie Timmer Rapid schaaktoernooi op zijn naam, dat jaarlijks wordt gehouden door het VSG.
Slechts Ulbe Brouwer versloeg de schaakmeester door zijn zorgvuldige en gedegen manier van spelopbouw. Jan Lambrechts blunderde namelijk toen hij in het middenspel pardoes een toren weggaf. Zodoende kon Brouwer de overwinning opeisen.
Zie voor een indruk van het Schaaksimultaan de fotoreeks van Piethein.
Vrij schaken
Het hele jaar door op de woensdagmiddag van twee tot vier is het vrij schaken in de Baanveger, met als finale het Schaaksimultaan dat twee keer per jaar plaatsheeft.
Dit vindt traditiegetrouw plaats op de laatste woensdag van maart én de laatste woensdag van september.