De 157e aflevering van de ‘Sportartikelen uit de oude doos’ van donderdag 4 januari 2001 gaat over Michelle van de Kamp, die toen enthousiast de motorcrosssport beoefend bij Motorclub Volgas. Vandaag deel 2, klik HIER voor deel 1.
Van Bram Burggraaff.
Lief meisje
Opa Ron van de Kamp heeft met hetzelfde nummer gereden als waar Michelle nu mee rijdt, namelijk nummer honderd. Michelle rijdt alleen op zaterdag als vader en broer ook gaan rijden, want de motor moet op een aanhanger naar de baan gereden worden. Met haar amper 10 jaar heeft Michelle een druk leven. De hele week naar school en dinsdag schoolzwemmen, woensdag van 13.00 tot 16.00 uur zwemmen, donderdag van 17.00 tot 18.00 uur jazzballet, vrijdag van 19.00 tot 21.00 en zondag van 12.00 tot 16.00 uur zwemmen. Rond de Kerst begint ze met gitaarles. Verder gaat Michelle graag met haar vriendinnen in het bos ‘rauzen’ en voetballen met de jongens. "Ik kan ook goed knutselen en maak 3d-kaarten met oma’’, glundert het meisje. Niet te geloven dat ze ook nog tijd heeft om voor moeder af te wassen. "Het is een heel lief meisje,’’ beaamt moeder vertederend.
Streepje voor
Michelle legt uit hoe het wedstrijdrijden gaat: "Je rijdt naar de fuik en dan krijg je een startnummer. Dan rijd je naar je nummer, ik neem altijd het één na laatste starthek. De starter heeft een groot bord dat 15 seconden en daarna 5 seconden aangeeft en dan moet je goed opletten als de wedstrijd gaat beginnen. Het is belangrijk wie het eerste weg is, want die heeft wel een streepje voor’’, legt Michelle duidelijk en enthousiast uit. De mini’s rijden twee manches van tien minuten met een flinke rustpauze daartussen. "Als je bijna klaar bent, laat een meneer een bord zien voor de laatste ronde en daarna wordt je afgevlagd’’, voegt ze toe.
Verlies
Het is ook weleens ‘bijten’, zoals tijdens de laatste wedstrijd. Michelle lag derde en kreeg toen motorpech, een kapotte cilinder. "Als je wilt motorrijden, maakt de leeftijd niet uit. Je moet niet bang zijn en tegen je verlies kunnen en dan niet gelijk gaan huilen’’, vertelt zij uit eigen ervaring. Wat heb je nodig om motorcross te rijden? Michelle: "Een motor, bodyprotector, niergordel, helm, handschoenen, laarzen, crossbril, shirt en crossbroek met zachte stukken op de heupen en van onbrandbaar materiaal.’’ Omdat Michelle een prachtige lange vlecht heeft, stopt ze die altijd in haar trui, want anders kan de vlecht tussen het wiel komen.
Tweedehands
Moeder licht toe dat de kleding heel gemakkelijk tweedehands te kopen of te ruilen is op de club en dat hoeft echt niet duur te zijn. Het lidmaatschap van MC Volgas bedraagt 20 gulden per jaar. Een licentie kost 55 gulden en daarmee ben je ook WA verzekerd en kun je trainen in het hele land. Per wedstrijd moet nog 7,50 gulden betaald worden en elke keer als de motor rijdt, moet daar natuurlijk benzine in. Michelle wil wel blijven motorrijden, maar daar niet haar beroep van maken, want ze wil danseres, zangeres of kapster worden. Ze maakt heel veel leuke dingen mee bij MC Volgas. Het hoogtepunt voor haar was in september de eerste prijs winnen!