Route Haastige Hazen geboekt bij Dwaallicht Festival? Bofkont!

23 jan , 13:17 Nieuws
04EN NenE
Foto: Anne Offenberg Fotografie
V.l.n.r: John, Dennis, Marja en Piet.

Heb jij een ticket kunnen bemachtigen voor de inmiddels uitverkochte route Haastige Hazen bij het Dwaallicht Festival, dat vrijdag 30 januari plaatsvindt in Ermelo? Dan ben je een echte bofkont! Een kijkje bij de repetitie van Nice’n’Easy, één van de drie deelnemende artiesten, belooft een fantastisch en niet alledaags optreden in de huiskamer van Piet Smit op landgoed Veldwijk.

Door Grietje-Akke de Haas.

Hoe gaaf
De vrouw en de drie mannen, zangeres Marja van Merrebach-de Boer (40), drummer Piet Smit (76), toetsenist en accordeonist John van der Wal (74) en contrabassist Dennis Offenberg (61); ze zitten al jaren hobbymatig in de muziek en spelen/speelden in verschillende bands. Maar hoe gaaf is het dat het viertal de band Nice’n’Easy vormt sinds drie en een half jaar. Het geluid, repertoire tot de manier van performen, het klopt allemaal, juist doordat zij met elkaar spelen.

Vertrouwd en spannend
Tijdens het Dwaallicht Festival treden de deelnemende artiesten op in huiskamers. Daarom geeft de repetitieruimte in de huiskamer van één van de bandleden een goed beeld wat luisteraars kunnen verwachten. Reken in ieder geval maar op een ervaring of ben je voor de duur van het optreden onderdeel van de band. Het voelt zowel vertrouwd als spannend. Want Nice’n’Easy spelen bekende hits en chansons, maar toveren ze als het ware om tot jazzy popnummers, terwijl ze aangenaam en prettig zijn om naar te luisteren.

In een nieuw jasje
Een liedje waar jij bijvoorbeeld doorgaans erg van moet gapen, zo saai is die naar jouw mening, steekt Nice’n’Easy in een vlot nieuw jasje. Het zou maar zo kunnen dat bekende popnummers waar je anders je schouders over ophaalt, je bij een optreden van Nice’n’Easy van de stoel doen opveren om op te swingen. 

Interactie met publiek
Marja, Piet, Dennis en John kijken echt uit naar het Dwaallicht Festival, waar ze drie keer een half uur spelen voor 25 personen aan publiek. Twee jaar terug deed de band ook mee aan het festival. "Het is echt heel leuk en heel relaxed om muziek te maken in een huiskamer, kleinschalig en intiem. Je hebt dan zo'n interactie met het publiek, want het zit zo dichtbij."

Nice’n’Easy boeken?
Belangstelling om Nice’n’Easy te boeken voor een besloten feest? Ga dan naar de Facebookpagina van Nice’n’Easy.