In de Speulder- en Sprielderbossen hebben Staatsbosbeheer en ’s Heeren Loo al vijf jaar een prachtige samenwerking. Cliënten voeren daar verschillende werkzaamheden uit samen met de boswachter van Staatsbosbeheer. Dit doen zij vanuit werkplaats aan de Sprielderweg in Drie.
Zagen, houtkloven, sprokkelen en het bos schoonhouden, elke dag is anders en de werkzaamheden zijn divers. Voor de cliënten is het een unieke werkplek van waaruit zij van waarde zijn voor de natuur. Een plek waar zij heerlijk buiten kunnen werken.
Maatschappelijke rol
Boswachter Lennard Japser vertelt: “De natuurgebieden van Staatsbosbeheer zijn een perfecte omgeving voor activiteiten van maatschappelijke organisaties want onderzoek wijst uit: de natuur heeft een gunstig effect op de gezondheid en het welzijn van mensen. Zelfs een klein beetje groen heeft al verrassend veel invloed. Tijd doorbrengen in de natuur zorgt ervoor dat mensen zich beter kunnen concentreren, creatiever worden en minder stress ervaren. Bovendien stimuleert de natuur tot bewegen en tot sociaal contact. Bij Staatsbosbeheer zien we het als onze maatschappelijke verantwoordelijkheid om mensen actief te helpen gezond te blijven door hen in contact te brengen met de natuur.”