Koningsdag uitbundig gevierd in Ermelo

27 apr 2017, 22:49 Nieuws
17en ksdag
Michael Jansen

Ermelo had er zin in vandaag, donderdag 27 april; de Koningsdag. Vanaf 't Weitje tot ver in de Stationsstraat werd de 50ste verjaardag van Koning Willem Alexander uitbundig gevierd.

Met fotoreeks door Grietje-Akke de Haas

Fraai plekje

Traditioneel trapte de Oranjevereniging Ermelo af met de aubade voor op de stoep van het gemeentehuis. Maar al uren daarvoor hadden kinderen met ouders een fraai plekje veroverd op de kleedjesmarkt. Bovendien verdienden een aantal kinderen een zakcentje bij als straatmuzikant.

Gokken

Hoewel, één meiske speelde viool waarbij de opbrengst was bestemd voor onderwijs aan vluchtelingen. Creatief als sommige Ermeloers zijn waren er ook frappante 'gokspelletjes' bedacht. Zo speelde een uitvergrote foto van Koning Willem Alexander een hoofdrol in een kansspel. Wie het lukte om een muntje in zijn wijd geopende mond te gooien, won een prijs.

Bere-gezellig

Daarnaast was het op alle terrassen, in de cafés en op 't Weitje, de braderie en op het Oranjeplein was het bere-gezellig.