Groevenbeek Klassiek Ermelo-Putten is er helemaal klaar voor

12 aug 2016, 16:56Nieuws
28en grkl
Archief Grietje-Akke de Haas
Vrijdagavond 26 augustus is het grasveld bij het Landhuis Oud Groevenbeek omgetoverd tot een feeëriek decor voor een prachtig gratis laagdrempelig openluchtconcert voor iedereen. Het belooft ook dit jaar weer een klassiek hoogstandje op de Veluwe te worden, bomvol prachtige klassieke muziek. Nu speciaal ook met solisten uit Putten en Ermelo. Aanvang 20.15 uur.
Programma en orkest
Op het programma staan werken van componisten uit verschillende landen uit Europa en ook uit Amerika. Van de Ouverture Egmont van Beethoven, een Slavische Dans van Dvorák, de Schottisch Fantasy van Bruch, Het thema van de film Schindler’s List, Morgenstimmung van Grieg, De barbier van Sevilla van Rossini tot een Concertino voor fluit en orkest van de Franse componiste Cécile Chaminade.
Het avondconcert worden uitgevoerd door Holland Symfonie Orkest, onder de bezielende leiding van dirigent Wim van Herk.
Solisten uit de regio
Ook nu weer zullen verschillende solisten meewerken. Violiste Emmy Storms, sopraan uit Leiden, Gusanne van den Brink uit Putten. Bariton Hans Voschezang uit Utrecht en fluitist Robert Vroegindeweij, die ook langdurig in Ermelo heeft gewoond en in deze regio nog steeds actief is bij Cultuurkust.
Middagprogramma
Het kinderprogramma, dat dit jaar in samenwerking met het Nationaal Jeugdorkest, het Theaterschip, het Kameroperahuis en Cultuurkust in Harderwijk wordt georganiseerd, kent bijna dubbel aantal aanmeldingen. Ten opzichte van vorig jaar. Inmiddels zijn 550 kinderen van de groepen 5 en 6 van de basisscholen uit Putten en Ermelo aangemeld. Het draait tijdens het kinderprogramma om een oude draaimolen met een paard, een brandweerwagen en een kikker. De kikker droomt van avontuur van onontdekte plekken achter de horizon….
Brede maatschappelijke inbedding
“Een droom wordt werkelijkheid” , aldus Bart Willemsen van de stichting Groevenbeek Klassiek. “ De samenwerking met de Rabobank is inmiddels 3 jarig. En steeds meer bedrijven dragen hun steen bij. Inmiddels ruim 40 partners zoals de gemeenten Putten en Ermelo, bedrijven, waaronder ook horeca en instellingen, Brandweer, Natuurmonumenten dragen bij om dit festijn te kunnen organiseren. En sommige bedrijven maken er een extra feestje van in verband met hun eigen jubileum, zoals Loohorst, landscaping die 12 ½ jaar bestaat. Al verschillende bedrijven steunen dit concert al drie jaar. Een meerjarige samenwerking die al een hele mooie traditie aan het worden is. Vanuit dat perspectief ontstaat een stevig fundament voor de volgende jaren. Het openluchtconcert leeft onder de bevolking in Putten en Ermelo en betere regio en ook onder de toeristen. En nadrukkelijk ook bij kinderen.
“En door de samenwerking met het Groevenbeek college door inzet van leerlingen en ook met leerlingen, die opleiding beveiliging, van Landstede volgen, krijgt het concert steeds meer maatschappelijke steun en betekenis. Een cultureel hoogstaand evenement op een historisch belangrijke locatie”, aldus concertorganisator Bart Willemsen.
Sponsors en vrienden
De kracht van het concert is de laagdrempeligheid: iedereen is welkom en het is gratis. De kosten van de afgelopen 2 keer zijn geheel gedragen door bedrijven en instellingen en de gemeenten Putten en Ermelo. Sponsors zijn nog zeer welkom.
Ook particulieren
kunnen van harte vriend worden van Groevenbeek Klassiek. Zie de website: www.groevenbeekklassiek.nl
Het concert zal plaatsvinden op vrijdagavond 26 augustus 20:15 uur. De organisatie moedigt bezoekers aan vooral eigen stoelen en/of kleden/plaids mee te nemen voor een zitplaats naar eigen keuze. “De toegang is gratis en er is altijd voldoende plek voor bezoekers”. Het landgoed is zeer goed per fiets of wandelend te bereiken. Komt u met de auto? Parkeren kan op de parkeerplaatsen bij Bosbad Putten. Vandaar is het slecht 5 minuten lopen om bij het Landhuis te komen. En na afloop is het pad romantisch verlicht naar het Bosbad. Fietsers kunnen hun fiets kwijt ook bij het Bosbad of is het bosje net voor het concertterrein (wel goed om te onthouden waar uw fiets staat.
loading

Loading articles...

Loading