
"Doe mij maar deze embrasses en lap stof. Die spullen kunnen we prima gebruiken om kleding van te maken voor de musical Sarah in de Zendingskerk." De kassa rinkelt en voor een paar euro is de dame uit Ermelo de koning te rijk.
Zij was vanochtend klant in de winkel van de werkgroep Putten die met allerlei activiteiten SOS Kinderdorpen Nederland steunt. Onder meer met een winkel in tweedehands kleding in de kelder van Multi Functioneel Centrum Stroud aan de Brinkstraat 91 in Putten.
Maar de winkel kent niet alleen clientèle uit Ermelo, ook Ermelose vrijwilligers zetten zich al sinds jaar en dag in voor het goede doel. Vandaag, woensdag 6 januari, werkten de Ermelose dames Connie van Diest en Adri Schuurman er, samen met Puttense Sija Sandstra.
"Thea Gardenbroek, die eerst in Putten woonde en nu in Ermelo, heeft ons erbij gehaald.Zij zit er al vanaf het begin bij, ongeveer 38 jaar." Het tweedehands aanbod in de winkel tegen hele kleine prijsjes is ongekend groot en van verrassend goede kwaliteit. Dat varieert van kleding voor dames, heren en kinderen, dekens, lappen stof, schoenen, laarzen tot sieraden.
Samen met andere activiteitenbrengt de werkgroep jaarlijks gemiddeld rond de 20.000 euro voor SOS Kinderdorpen in het laatje. Als stichting bepaalt de werkgroep zelf welk project wordt gesteund. Dit jaar gaat de opbrengst naar de wederopbouw van een familiehuis in Tsjaad (Centraal Afrika). "In zo'n huis woont een vrouw die moeder is voor zes weeskinderen."
Tsjaad is een van de armste landen ter wereld.Kinderen leven vaak in erbarmelijke omstandigheden en staan er meestal alleen voor. Bovendien wordt het land geteisterd door onlusten.
Voor alle informatie: soswerkgroepputten.nl