
De groep vrienden die samen opgroeide en vanaf de middelbare school muziek maakt brengt debuutalbum uit.
We hebben het over Eelke Ankersmit - leadzang, gitaar en mondharmonica, Mischa Porte - drums en zang, Bram van de Glind - gitaar, pedalsteel en zang, Hendrik-Willem Elsinga - gitaar en zang en Jasja Offermans - bas en zang.
De sound van The Rag Trade is gelaagd, transparant en inhoudelijk. De band benut op een unieke manier de muzikale erfenis van de beste alternatieve pop bands uit de jaren ‘90 (ze
komen niet voor niets uit hetzelfde dorp als Daryll-Ann) en mengt deze met een dosis roots en een flinke dosis eigenheid.
De band in topvorm
Ermelo is de bakermat van de band en daar is het debuutalbum dan ook opgenomen. In een tot studio omgebouwde basisschool kwam het album tot stand. Om de bijzondere sfeer van de band optimaal vast te kunnen leggen zijn de nummers live ingespeeld. Het resultaat mag er zijn. De geluidskwaliteit is zeer bijzonder en de band is in topvorm.
De thuishaven verschuift langzaam van Ermelo naar Amsterdam. Alle bandleden zitten daar op het conservatorium of zijn daar inmiddels afgestudeerd. Maar de wortels liggen op de Veluwe en The Rag Trade is trouw aan zijn roots.
Op 18 september is het titelloze debuutalbum uitgebracht op Cane Goose Records. Het album is te verkrijgen als CD, LP en download. De recensies zijn lovend, zie bijvoorbeeld:
The Rag Trade laat de Veluwe doorklinken op debuutalbum
Zie ook de van The Rag Trade.
Op 10 oktober speelt The Rag Trade bij Muziekpodium Estrado in Harderwijk. Klik voor meer informatie.
