
Een alerte getuige zag twee mannen zich gisteravond verdacht gedragen bij de fietsenstalling nabij de bushalte bij de rotonde Putterweg - Hamburgerweg.
Korte tijd daarna zag deze getuige de beide mannen ieder met een fiets, die ze aan het achterwiel optilden, weglopen waarna hij de politie belde. Deze stelde met meerdere agenten een onderzoek in de omgeving in. Op de Smutslaan werd vervolgens een zwarte afgesloten herenfiets zonder voorwiel aangetroffen. Ermeloër onder invloed in auto betrapt op diefstal fiets.
Enige tijd later zagen agenten een auto met daarin een van de mannen rijden. Deze 25-jarige man uit Ermelo kon op de Nassaulaan worden staande gehouden. In de auto werden diverse gereedschappen, waaronder steeksleutels, aangetroffen. Uit het onderzoek van de politie was de vermoedelijke betrokkenheid van deze bestuurder bij de fietsendiefstal vast komen te staan, waarna de man werd aangehouden voor (poging tot) fietsendiefstal. Daarnaast bleek de man onder invloed van alcohol te zijn en geen rijbewijs te hebben.
De politie heeft de auto van de man in beslag genomen en maakt voor deze feiten proces-verbaal tegen de man op. Daarnaast stelt de politie een nader onderzoek in naar de andere betrokken man.
De politie is nog op zoek naar de eigenaar van de aangetroffen fiets. Bent u of kent u de eigenaar, neemt u dan contact op met de politie via 0900-8844
Bron: 112Apeldoorn
