Starterswoningen Groevenbeek Noord te duur

28 jan 2014, 9:40Politiek
e8n12liq9r3x7pye37s1iz4q4 05en bbe
BurgerBelangen Ermelo pikt het niet dat maandbedrag fors hoger uitvalt.
Dat schrijft BurgerBelangen Ermelo in een persbericht. De lokale partij beschuldigt het college van burgemeester en wethouders ervan Groevenbeek Noord onbereikbaar te maken voor de doelgroep.
Bart van der Knaap:
"Jongeren moeten nu opeens €425,-- netto per maand méér verdienen om een starterswoning op Groevenbeek Noord te kopen. BurgerBelangen Ermelo vindt dit onacceptabel en meent dat het college een raadsbesluit niet heeft uitgevoerd.
Op 13 december 2013 heeft de gemeenteraad het plan goedgekeurd om op Groevenbeek Noord starterswoningen te realiseren tussen de €100.000 en €140.000. In het raadsvoorstel dat dinsdag in de commissie ruimte wordt behandeld, worden woningen aangeboden vanaf €161.000. We hebben het verschil laten uitrekenen wat men moet verdienen bij een woning van €140.000 en €161.000 en dan komen we op een verschil van €425,--. Ondanks dat het onderzoek van BurgerBelangen Ermelo van het kleinste verschil uitgaat, is het maandbedrag fors. Zeker voor jonge mensen op de woningmarkt."
Deze groep heeft het al moeilijk, stelt BurgerBelangen Ermelo. Op de arbeidsmarkt krijgen ze weinig kansen en velen krijgen slechts tijdelijke contracten. Daarnaast scherpen de banken hun financieringsregels aan, waarbij duurzaamheid nog niet is meegenomen in de financieringseisen. Juist in deze tijd zou er dan wat extra’s moeten gebeuren om de jongeren in Ermelo huisvesting te bieden.
Van der Knaap vindt de ontwikkeling onverteerbaar. “Het college vindt dit een uniek project voor starters. En dan krijg je dit!” Hij stelt zich te hebben ingespannen voor een startersbeleid. "Daaruit is uiteindelijk de Starterslening gekomen. Dit blijkt ook succesvol! Maar nu nog goedkope woningen. Wij hebben toen ook op locaties gekeken waar woningen van €120.000 en zelfs €100.000 werden gebouwd. Wat daar vier jaar geleden kon, moet hier ook kunnen. Vreemd is ook dat het college er nog €200.000 bijlegt uit de reserve grondexploitatie, anders werden de woningen onbetaalbaar. BurgerBelangen Ermelo heeft dan ook vraagtekens bij de hele exploitatieopzet."
Vanavond, dinsdag 28 januari wordt het voorstel in de commissie Ruimte van de gemeenteraad behandeld, aanvang 19.30 uur.
loading

Loading articles...

Loading