Gemeente Ermelo gaat 51 organisaties contracteren om de zorg per 1 januari 2015 te leveren

06 okt 2014, 13:46 Gemeente
zynbamcdr9xt2dftftn75bhue 41en wmo

Volgens wethouder Laurens Klappe betreft het 90 procent van de huidige zorgaanbieders.De gemeente Ermelo heeft de aanbesteding voor de uitvoering van de Wmo 2015 rond. Dat heeft wethouder Laurens Klappe meegedeeld. Volgens Klappe komen 51 organisaties in aanmerking voor het leveren van dagbesteding, individuele begeleiding tot kortdurend verblijf en/of hulp bij het huishouden. De aanbesteding zou binnen de Meerinzicht-gemeenten Ermelo, Harderwijk en Zeewolde geregeld zijn.

Voldoende keus

Tien zorgleveranciers zijn buiten de boot gevallen, zei Klappe. De wethouder meent klaar te zijn voor de Wmo door de zorgvuldige wijze waarop de aanbesteding heeft plaatsgevonden. Ondanks de bezuinigingen stond de prijs/kwaliteitsverhouding voorop bij de keuze voor zorgleveranciers. "We hebben een reële prijs bedongen voor het werk dat de organisaties gaan doen en daarnaast voldoet aan de kwaliteitseisen die de gemeente stelt. In die zin verwachten wij niet dat er ontslagen zullen vallen bij de organisaties. Voor de zorgvragers blijft met meer dan vijftig zorgaanbieders bovendien meer dan voldoende keuzemogelijkheid." Binnenkort wordt bekend gemaakt met welke organisaties de gemeente Ermelo in zee gaat.

Keukentafelgesprekken

Klappe verwacht uit te komen met het budget door kritisch naar de zorgvraag te kijken. Zo hebben 'keukentafelgesprekken' al een besparing van 10 procent opgeleverd. Een voorbeeld van zo'n gesprek is bijvoorbeeld de aanvraag voor een traplift. Uit doorvragen over het hoe en waarom, blijkt deze is bedoeld om de stofzuiger te vervoeren naar de eerste verdieping, omdat de aanvrager slecht ter been is. Een tweede stofzuiger aanschaffen zou dan een eenvoudiger en goedkopere oplossing zijn dan een traplift.

banner-veluws-ontwerpburo