Motie CDA Ermelo voor Sociale Ombudsman Transities loopt averij op

31 okt 2014, 11:06Geen categorie
db2d9ql8u3xwj5sm7kjyu1wts 44en averij
Aan het op zich goed bedoelde initiatief kleven volgens het college van burgemeester en wethouders veel haken en ogen.De wens van CDA Ermelo voor een Sociale Ombudsman Transities als laatste vangnet voor burgers om gehoord te worden en hun recht te halen, klik HIER voor eerdere berichtgeving, wordt voorlopig in de ijskast gezet. De motie die CDA Ermelo gisteravond tijdens de raadsvergadering indiende kon overigens wel rekenen op de meerderheid van de gemeenteraad. Want deze werd mede ingediend door Progressief Ermelo, BurgerBelangen Ermelo en ChristenUnie Ermelo. Met die voetnoot bovendien dat er als gemeente valt te leren van dergelijke onafhankelijk 'klachten-instituut'.
Voor de muziek uitlopen
VVD Ermelo en SGP Ermelo uitten hun twijfels over het aanstellen van een ombudsman in zo'n vroeg stadium. "Lopen we niet voor de muziek uit", vroeg VVD Ermelo fractievoorzitter Hugo Weidema zich af. "Wat gaat het bovendien kosten en uit welk potje gaan we dat betalen. En wat voor bevoegdheden krijgt zo'n ombudsman eigenlijk. Met andere woorden, voegt het echt iets toe?" Volgens de beide partijen zijn er al voldoende mogelijkheden voor de burgers waar ze terecht kunnen met hun klachten. In die zin wachten ze liever de tussentijdse evaluatie af zodra de transities een tijdje lopen.
Kostbare zaak met haken en ogen
Wethouder Laurens Klappe deelde de zorg van de meerderheid van de gemeenteraad. "Er is immers geen garantie dat alles perfect gaat verlopen." Hij zei echter, in lijn met VVD Ermelo en SGP Ermelo, te twijfelen of de ombudsman op dit moment de meest treffende oplossing is. Bovendien verwacht hij dat er weinig werk overblijft voor een ombudsman, gezien alle mogelijkheden voor burgers waar ze terecht kunnen met hun klachten. "En om alleen daarvoor een instituut op te tuigen wordt een kostbare zaak, waar bovendien veel haken en ogen aan kleven." Burgemeester André Baars vulde aan: "Wanneer burgers namelijk een beroep doen op de Sociale Ombudsman Transities, dan kunnen zij niet meer de Nationale Ombudsman inschakelen."
Vertwijfeling
Dit feit zorgde voor vertwijfelde gezichten bij de indieners van de motie. Na rijp beraad deelde CDA-raadslid Cor Louwerse mee de motie aan te houden als stok achter de deur, zodat het college nog dit jaar komt met een heldere notitie die de consequenties uiteenzet van de inhoud van de motie. Ook verwacht hij een alternatief van de achterliggende bedoelingen van de motie. "Want van de inhoud nemen wij geen letter terug."

39en-banner-meubelmakerij-daulnis
loading

Loading articles...

Loading