Vrijdag 24 april 2026: Theatercongres De Roze Olifant in Ermelo

23 mrt , 14:38Agenda
13EN DRO
Foto: eigen foto
Er zijn van die onderwerpen waarvan je voelt dat je daar beter niet over kunt praten. Waar je niet over mag spreken. Omdat het met schaamte omhuld is, in een geheim verpakt ligt of bedekt wordt door het collectieve NEE. Een voor het blote oog onzichtbare maar een in elke vezel voelbare onuitgesproken nee. Het hangt in de kamer, het is in de onderstroom aanwezig. Wat we wel gewaarworden is een groot roze gevaarte. Je kunt het niet niet voelen. Sterker nog je kunt het niet niet zien. Het is de roze olifant in de kamer.
Dit bericht Femmy Hoolsema.
Weinig bestaansruimte
Seksueel misbruik is een z´n onderwerp waar we het liefst niet over praten. De seksuele woorden die bij het verhaal horen willen we eigenlijk ook niet horen. Het is te pijnlijk en te confronterend. Daar blijven we bij weg. Ondanks de MEtoo en de openheid in de media over seksueel misbruik krijgen de verhalen nog altijd weinig bestaansruimte in de maatschappij.
Over theatercongres De Roze Olifant
In haar theatercongres De Roze Olifant neemt Femmy Hoolsema je mee in de voelbare wereld en het leven van en na seksueel misbruik. Ze spreekt, speelt en zingt over de schade, de gevolgen EN het herstel van seksueel misbruik. Wat gebeurt er in die ene seconde en hoe beïnvloedt dat je leven? Wat maakt dat je je nee meer kunt uitspreken en waarom verschuift een waarachtige jaa naar een grenzeloze ja… En dat je je zelf wel moest splitsen om te kunnen overleven en dat je de pijn van de innerlijke verdeeldheid niet voor eeuwig hoeft te dragen omdat je verbinding kunt maken met je oorspronkelijke zelf waar je eigen eigenheid in huist en nog steeds beschikbaar is.
Ook gaat ze met de billen bloot met haar eigen verhaal en deelt ze hoe ze als volwassen vrouw met een onverzadigbaar naar liefde verlangend innerlijk klein meisje in haar verstrikt raakte in een bizarre ´liefdesrelatie´ waarin ze zichzelf verloor… En door een mooi confronterend proces zich zelf aan het terug vinden is. Ze nodigt je uit om weer naar je oorspronkelijke zelf te verlangen en dat wat verloren is gegaan op te halen…
Femmy gelooft in de kracht van het collectieve jaa, een veilige ruimte waarin we openlijk met elkaar over seksueel misbruik kunnen spreken en waar verhalen bestaansruimte krijgen. Een veilige ruimte waar delen helen wordt.
Het theatercongres De Roze Olifant is een avond waar je mag en kunt ervaren om aanwezig te zijn en te blijven bij alles wat voelbaar is als het gaat om seksueel misbruik. De Roze Olifant is kleurrijk, stil, intens en het schuurt, prikkelt .. En nodigt je uit om in een veilige ruimte de ongemakkelijkheid met een lach en een traan te verdragen.
Ben je zelf misbruikt, of ken je iemand die misbruikt is of ben je therapeut, of GZpsycholoog en heb je mensen in je praktijk met een seksueel misbruik verleden? Kom dan de roze olifant ervaren!
Vrijdag24 april, van 19:30 tot 22:30, Henriëtte van Heemstralaan 2 in Ermelo. Voor meer info en het boeken van een kaartje kijk op https://deleefschool.nl/roze-olifant-theatercongres/
loading

Loading articles...

Loading