Aan de Wielewaal in Ermelo heeft de brandweer zaterdagmiddag 16 mei 2026 na een reddingsactie van ongeveer 45 minuten een kat van het dak gehaald.
Bijna te pakken
Kat Jackie was op het dak geklommen, maar durfde niet meer zelfstandig naar beneden te komen. De brandweer rukte uit met een hoogwerker om het dier te redden. Toen de hoogwerker te dichtbij kwam, verstopte Jackie zich eerst onder de zonnepanelen. Toen brandweerlieden hem bijna te pakken hadden, rende hij verder over het dak en sprong later zelfs naar het dak van het naastgelegen huizenblok.
Nieuwe reddingspoging
De brandweer verplaatste daarop de voertuigen en zette een nieuwe reddingspoging op. Om te voorkomen dat Jackie opnieuw zou ontsnappen, hielden brandweerlieden aan één zijde een brandslang paraat. Op een gegeven moment leek het er even op dat Jackie van het dak zou vallen. Uiteindelijk wist de brandweer de kat met een speciale vangstok veilig te vangen. Na ongeveer 45 minuten kwam Jackie ongedeerd weer op de grond. Eind goed, al goed, aldus 112persfotografie.nl.